Пневмонії, викликані збудниками хламідійної інфекції

Хламідіози – група антропонозних і зоонозних інфекцій, які викликаються хламідіями та характеризуються гострим або хронічним перебігом з ураженням внутрішніх органів, лімфатичних вузлів, очей, суглобів та слизових оболонок.

Збудники цих інфекцій (хламідії), за своїми властивостями, займають проміжне місце між вірусами і бактеріями. Тому хламідійні інфекції діагностуються та лікуються набагато важче, ніж звичайні бактеріальні.

Найчастіше хламідії вражають органи дихальної системи, викликаючи хламідійну пневмонію, яка розвивається при проникненні збудників безпосередньо в легені. Джерелом інфекції є хворий або носій. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом.

Розпочинається хламідійна пневмонія з симптомів, які нагадують симптоми звичайної гострої респіраторної інфекції. Поступово з`являються прояви бронхіту, який переходить у запалення легенів з появою загальної інтоксикації та посиленням нападів кашлю. Характерним симптомом хламідійної пневмонії є поява уривчастого та різкого кашлю короткими нападами, які супроводжуються сильною задухою, що зростає з кожним днем. Діагностика хламідійної пневмонії викликає труднощі, оскільки вважається атиповою.

При відсутності адекватного лікування можливий розвиток хронічного ураження органів дихання.

Особливістю хламідійних пневмоній є те, що збудник захворювання знаходиться внутрішньоклітинно. Циклічність розмноження збудника, а також здатність довготривало (іноді кілька років) зберігатися у клітинах (особливо лімфоїдної тканини) зумовлює рецидивуючий та хронічний перебіг хвороби.

Абсолютно нескладно захистити свій організм від такого небезпечного захворювання, як хламідійна пневмонія. Головне – дотримуватися правил особистої гігієни (ретельне і часте миття рук, гігієна порожнини рота, запобігання шкідливим звич­кам, гігієна одягу і взуття), намагатися уникати контакту з інфікованими, а також не забувати регулярно зміцнювати імунітет.

Для того, щоб запобігти ускладненням, своєчасно звертайтесь до лікаря! Не хворійте!