Профілактика хірургічних інфекцій

Всесвітня організація охорони здоров’я випустила перше «Глобальне керівництво з профілактики хірургічних інфекцій». До нього увійшло 29 рекомендацій, сформульованих групою з 20 провідних світових експертів на основі найновіших досліджень.

Рекомендації опубліковані в журналі “The Lancet Infectious Diseases» 12/2016. Як підкреслюється в повідомленні ВООЗ, інструкція підходить для всіх країн світу.

13 з 29 рекомендацій стосуються доопераційного періоду, інші – безпосередньо процесу операції та періоду після неї. Глобальне керівництво містить широких перелік попереджень для хворих і медпрацівників. Зокрема, пацієнтам при підготовці до операції обов’язково необхідно приймати ванну або душ, а ось гоління при цьому вкрай небажано. Після ретельного розгляду доказів і тривалого обговорення експерти дійшли висновку, що видалення волосся збільшує ризик виникнення мікроскопічних порізів і травм на шкірі.

Для фахівців надано більш широкий перелік рекомендацій. Так, наприклад, медикам рекомендується накладати певні види швів щоб уникнути поширення інфекції, а застосовувати антибіотики слід до або під час хірургічного втручання, а не після нього, як це часто робиться.

– Ніхто не повинен ставати хворим, прагнучи одужати, – підкреслюють експерти ВООЗ.

Ці керівні принципи стануть безцінним інструментом для захисту пацієнтів., впевнені представники Всесвітньої організації охорони здоров’я.

За даними ВООЗ, в країнах з низьким і середнім рівнем доходів 11% пацієнтів хірургічних відділень заражаються інфекційними захворюваннями в процесі хірургічного втручання. У США вони призводять до серйозних додаткових витрат – через ці інфекції пацієнти проводять понад 400 тисяч додаткових днів в стаціонарі, що обходиться в суму близько 900 млн доларів США на рік.

Стаття створена за матеріалами сайту ВООЗ, більш детальніше за посиланням
http://www.who.int/infection-prevention/publications/ssi-guidelines/en/