Фізична активність – запорука життя без хвороб

Людський організм є складною системою, розрахованою на рух і фізичну активність, а не на тривале сидіння біля монітору або вилежування у ліжку.

Дуже багато захворювань в наш час викликано саме відсутністю фізичної активності. Різні серцеві недуги, гіпертонія і гіпотонія, ожиріння, захворювання хребта, органів малого тазу у жінок – все це прямо або побічно залежить від рівня фізичної активності людини.

До недавнього часу необхідність рухатися, виконувати ту або іншу фізичну роботу, була однією з ключових умов виживання людини. Більш того, якщо в думках переміститися в глибину століть, то на зорі появи людини, вона повинна була не просто попрацювати для того, щоб поїсти, людина повинна була спочатку наздогнати свою їжу.

У природі існує такий закон: частина організму, яка не використовується, – відмирає або атрофується.

Це ми і спостерігаємо у більшості міських мешканців, які, наприклад, починають відчувати головний біль під час зміни погодних умов, а відбувається це із-за нездатності судин пристосуватися до змін атмосферного тиску, що обумовлене малорухливим способом життя (відсутністю достатньої фізичної активності людини).

Для забезпечення нормальної життєдіяльності людині необхідно щодня рухатися. При чому, чим ці рухи будуть різноманітніші, тим краще.

Фізичні вправи виконують декілька основних функцій:  тренування серцево-судинної системи, оновлення тканин організму за рахунок покращення кровообігу, активізацію течії лімфи, нормалізацію роботи нервової системи (в основному, за рахунок вироблення ендорфінів – природних «гормонів щастя»).

Мінімальна добова норма фізичної активності людини не обмежується десятихвилинною легкою розминкою. Ця норма складає 2-4 години на день. Хай частина з неї займає поїздка на роботу або домашній клопіт (прибирання і т.п.). Проте абсолютно необхідно хоч би 30-40 хвилин на день присвятити активній гімнастиці, бажано навіть з включенням декількох силових вправ. Мета – примусити попрацювати ваше серце (причому не від стресу, а від приємного навантаження), і забезпечити якісне відпрацювання суглобів і рідко використовуваних м’язів.

Якщо ви знайдете в собі сили робити таку ось силову гімнастику регулярно (щодня або через день), то вже через два-три тижні після того, як ваші м’язи адаптуються до збільшеного рівня фізичної активності, ви відчуєте приємну легкість у всьому тілі. Легкість з давно забутого дитинства. А через два місяці ви раптом зрозумієте, що зміни атмосферного тиску на ваше самопочуття жодним чином не впливають і задишка після підйому по сходах – зменшилася.