Цікаво про клопа. Факти і міфи.

Існує багато міфів про постільних клопів, але деякі факти існування цих членистоногих людині знати вкрай необхідно.

Постільний клоп живиться тільки кров’ю. Існує упередження, що ці комахи люблять бруд і вважають за краще селитися в антисанітарних умовах, уникаючи чистих місць. Але, це не так. Бруд клопа не цікавить. Основні чинники його появи – тепло, запах вуглецю (піт та інші виділення життєдіяльності людини). Маленькі розміри, наявність міцного хітинового корпусу дозволяє їм селитися в важкодоступних місцях. Найчастіше вони вважають за краще жити поруч з джерелом живлення. Тому і назва – постільні клопи. Їх влаштовують температурні умови, комфортні для людини. Звичайно, екстремальну спеку або холод вони витримати не здатні, але певний «запас міцності»  у них існує.

Клопи віддають перевагу людині, але можуть харчуватися і кров’ю домашніх тварин та птиці. Якщо в будівлі для тварин і домашніх птахів організовані прийнятні температурні умови, кровососи облаштовують там свої колонії.

Клопи – найбільш складно впізнавані. На різних стадіях свого розвитку (від яйця до дорослої комахи) вони схожі і на тарганів, і на кліщів, і на воші. За весь період життя самка здатна відкласти до 500 яєць.

Клопи ведуть нічний спосіб життя, але коли сильно голодні –  нападають на людей і вдень. Живуть близько року. За одну хвилину здатні просуватися на один метр. Дивно, але клопи дійсно мандрівники. З великим задоволенням вони міняють місця проживання, перебираючись не тільки з квартири в квартиру, а й з міста в місто, навіть – з країни в країну. Необхідно бути якомога пильними, заселяючись в готельні номери в інших містах і країнах, зйомні квартири. Найменші ознаки наявності в приміщенні клопів мають стати сигналом для того, щоб не тільки змінити місце тимчасового проживання, а й обробити речі  (випрати і попрасувати), ретельно перевірити валізи перед від’їздом, так як клопи здатні заповзати і відкладати яйця в одязі, та навіть – у взутті.

Найбільший дискомфорт і шкоду для здоров’я завдають укуси клопів. Їх ротовий апарат має спеціальний хоботок, яким вони проколюють шкірний покрив. Під час проколу вводиться анестетик, який нейтралізує імпульс болю. Завдяки цьому, люди не прокидаються під час візиту «нічних гостей». За одну ніч клоп залишає на тілі кілька укусів, висмоктуючи кров з поверхневих капілярів. Зранку людина помічає на тілі сліди у вигляді «доріжки». Місця укусів червоніють і через деякий час починають сильно свербіти, не даючи спати і концентруючи на собі увагу.

Люди вважають клопів переносниками різних інфекційних захворювань. Але, вивчення даного питання в лабораторних умовах не підтвердило факт передачі хвороботворних бактерій або вірусів. Однак, укуси можуть викликати: алергічні реакції різного типу аж до анафілактичного шоку; недокрів’я при тривалому контакті; приєднання бактеріальних інфекцій в місцях розчісування. І звичайно, навала кровопивців – сильний психологічний тиск, коли через постійні укуси людина не може виспатися, відпочити емоційно і фізично. Депресії, стреси, сімейні чвари – часті супутники мешканців зараженого житла.

Профілактичні (санітарно-гігієнічні) заходи боротьби з постільним клопом включають: своєчасний ремонт приміщень (ліквідація тріщин, щілин, нещільностей); регулярне прибирання  приміщень; огляд старих меблів та речей, інших можливих місць виплоду комах при переїзді в нові помешкання, оренді квартир,  купівлі вторинного житла; ретельний огляд придбаних антикварних речей (меблів, картин, книг, тощо) та одягу «Second Hand».

Найбільш ефективним методом боротьби з клопами є застосування  інсектицидів.

Але при цьому варто пам’ятати: препарати, придбані «з рук», в місцях несанкціонованої торгівлі, сумнівного походження та якості не тільки не гарантують позитивний результат, а й несуть потенційну загрозу здоров’ю та життю людини!!!

Наші фахівці професійно проводять боротьбу з комахами відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного законодавства лише гарантованими, зареєстрованими у чинному порядку та дозволеними до використання  засобами.

Профілактичні заходи проводяться на  договірній основі.

Тільки професіонали можуть гарантувати якість та безпеку виконаних робіт!

Детальніше звертайтеся за тел. відділення дезінфектології: 3150143