Цікаві факти про щурів

Щури відносяться до ссавців, хордових, загону-мишоподібні. Ці гризуни ведуть переважно нічний спосіб життя, мають дуже поганий зір і не здатні бачити світ в кольорах, тобто вони -дальтоніки. Єдине, що вони можуть розглянути, так це: рух, світло і тіні. Однак, природа їх обдарувала іншими можливостями, яким ми можемо тільки позаздрити, а саме: бездоганний слух, нюх, дотик і смак.

Щури всеїдні. Вони їдять абсолютно все: насіння, плоди, зерно, горіхи, квіти, листя, комах, птахів, рептилій, рибу, яйця і гриби. Їх зуби ростуть безперервно і щур повинен постійно щось гризти, щоб сточувати їх. Ось невеликий перелік речей, з якими ці гризуни легко впораються: дерево, бетон, шлакоблок, алюміній, мідь. Про лінолеум і більш м’які предмети ми вже й не говоримо. За мільйони років еволюції щури розвинули безліч корисних умінь: вони можуть жити без води довше ніж верблюд, переносити високі дози радіації без пошкоджень, пропливати кілька кілометрів у воді. Незважаючи на всю їхню зовнішню непривабливість, ці тварини дуже соціальні і ласкаві. Вони люблять перебувати в компанії собі подібних або людини, люблять грати і спати згорнувшись калачиком разом. Вони дбають про поранених і хворих щурів в групі.

Самки щурів можуть привести послід від 4 до 6 разів на рік. У кожному посліді від 4 до 8 щурят. Вони народжуються абсолютно голими і сліпими. До 15 днів у них починає рости шерсть і відкриваються очі. В гнізді вони залишаться доти, поки будуть потребувати материнського молока. Примітно, що самки щурів використовують одні й ті ж гнізда для пологів. І якщо трапиться так, що мама-пацюк помре, то інші самки візьмуть турботу про її дитинчат на себе. Самці щурів не приймають ніякої участі у вихованні потомства.

Спілкуються щури за допомогою високочастотних звуків, хвоста і рухів тілом. Тривалість життя щурів від 2 до 3 років.Температура тіла регулюється за допомогою хвоста. Вони володарі феноменальної пам’яті. Пройшовши одного разу по певному шляху, вони вже ніколи його не забудуть.Можуть розвивати швидкість до 10 км/год. Щури більш охайні ніж собаки і кішки. Вони витрачають по кілька годин на день для догляду за собою. Найбільші щури важать до 3,6 кг.

Щорічно економісти реєструють колосальні збитки, заподіяні гризунами сільському господарству. Щури завдають шкоди, підгризаючи зернові та коренеплоди ще на полях, і так само обгризаючи фруктові дерева. Нерідко вони виїдають прямо з землі щойно висаджені рослини. На птахофермах знищують яйця і щойно народжений молодняк, лякають дорослих птахів. Відомі випадки, коли кілька щурів кооперувалися і допомагали один одному, щоб викрасти з гнізда куряче яйце. Склади з харчовими запасами частенько стають рідним будинком для щурів. Гризуни не тільки з’їдають готову продукцію, а й нещадно псують тару та пакування.

Однак, найбільшої шкоди вони завдають людині як джерело та переносники збудників різних інфекційних захворювань. Найстрашніше з них – чума. Чумні епідемії в різний час забрали мільйони людських життів. Через заражені щурами продукти харчування і воду передається багато бактеріальних та вірусних інфекцій. Найбільш небезпечні: криптоспоридіоз, лептоспіроз, лямбліоз, лістеріоз, туляремія, ієрсиніоз, геморагічна лихоманка. Крім того, продукти життєдіяльності тварин можуть спровокувати алергічні реакції і напади астми у людей зі слабкою імунною системою.

Якщо вам довелося зустрітися з щуром у своїй квартирі або в заміському будинку, то реагувати необхідно негайно.Винищення розумних гризунів – це непросте завдання, але цілком вирішуване.Оскільки людина вже багато століть веде боротьбу з щурами, методів боротьби з цими шкідниками існує безліч. Але, як відомо, набагато легше попередити проблему, ніж її усувати.

Головним фактором, що приваблює щурів, є антисанітарія в будинку, або біля нього. Оскільки пацюки володіють гострим нюхом, вони швидко орієнтуються на скупчення сміття: сміттєві контейнери, звалища, сміттєпроводи. Тому, найкращим засобом від присутності щурів стане чистота у вашому домі та на прилеглій території. Для цього вдома необхідно тримати їжу в закритих контейнерах ( холодильнику), своєчасно прибирати сміття, своєчасно проводити прибирання в квартирі. Необхідно періодично проводити огляд приміщення на наявність щілин або дірок – вони є для щурів відмінним притулком.Все вищезазначене і буде якраз кращим профілактичним заходом щодо присутності щурів в вашій домівці.

Існує величезна кількість методів боротьби з гризунами. Ефективними на даний час є клейові пастки. Механізм їх дії досить простий. Гризун, приваблений приманкою, наступає на цю пастку і приклеюється до липкого шару. Використовувати цей спосіб необхідно з особливою застережливістю, якщо в будинку є діти та домашні тварини.

Капкани (щуроловки) також є досить поширеними пристроями у боротьбі з щурами. Віддати перевагу цьому методу варто, якщо точно відомо, де знаходяться щурячі нори, або маршрут переміщення гризунів.

Ультразвукові відлякувачі мишей і щурів – це нововведення, здатне випромінювати ультразвукові хвилі, які викликають у щурів стійке занепокоєння і спонукають їх залишати місця свого облаштування.

І все ж таки найбільш ефективним методом боротьби з щурами є застосування отрутопринад.

Але при цьому варто пам’ятати: препарати, придбані «з рук», в місцях несанкціонованої торгівлі, сумнівного походження та якості не тільки не гарантують позитивний результат, а й несуть потенційну загрозу здоров’ю та життю людини!!!

Наші фахівці професійно проводять боротьбу з щурами відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного законодавства лише гарантованими, зареєстрованими у чинному порядку та дозволеними до використання засобами.

Профілактичні заходи проводяться на договірній основі.

Тільки професіонали можуть гарантувати якість та безпеку виконаних робіт!

Детальніше звертайтеся за тел. відділення дезінфектології:3150143