Чистота – запорука здоров’я?

Чистота – запорука здоров’я? Але існує думка, що надмірна чистота може впливати на наш імунітет не найкращим чином. Ми регулярно миємо руки, кожного дня вдягаємо чистий одяг та подовгу стоїмо під душем. Можливо, від цього більше шкоди ніж користі?  У суспільстві поширена думка, що бактерії – це завжди погано. Тому ми намагаємося їх всіляко знищувати, ретельно все вимиваємо та нерідко користуємося антимікробними засобами. Але чи треба це  робити?

У сучасному житті деякі вчені намагаються нас запевнити, що дотримуватись абсолютної чистоти не варто, це може сприяти розповсюдженню різних захворювань, в тому числі астми та алергії.  Не всі мікроби однаково шкідливі: так, серед них є і такі, що спричиняють неприємні та навіть смертельні хвороби, але багато бактерій дуже корисні для здоров’я. Вони виробляють вітаміни в нашому кишківнику, захищають нашу шкіру від шкідливих мікроорганізмів та допомагають нам  у травленні їжі. Низка фахівців вважає, що людство стало дуже чистим, і це для нього – зло. Так, за думкою американських вчених, наш організм може неадекватно реагувати на корисні мікроби, тому, що імунна система забуває як з ними нормально вживатися.

Звісно, не варто розводити бруд, відмовлятись від миття рук чи нехтувати правилами особистої гігієни. Йдеться скоріше про надмірне та часто невиправдане використання мийних засобів, що може мати потенційну шкоду для здоров’я. Але щоб одержати перемогу над шкідливими мікробами треба прибирати помешкання регулярно.

Варто бути обережними при застосуванні засобів з антибактеріальним ефектом. Адже коли ми вбиваємо слабші мікроорганізми, то на їхньому місці обов’язково поселяться сильніші та агресивніші. Це меншою мірою стосується звичайних мийних засобів без антибактеріальної дії, які просто фізично ретельніше відмивають поверхню, ніж звичайна вода.

При проведенні прибирання оселі  належить дотримуватись таких простих правил:

-приділяти особливу увагу очищенню м’яких меблів, прибирати пил з поверхонь за допомогою вологої ганчірки, вимивати підлогу;

-ганчір’я для миття приміщень,  кухні та ванної кімнати необхідно прати після кожного використання, тому що тепла волога тканина особливо прийнятне  середовище для розмноження шкідливих мікроорганізмів;

-кухонні рушники необхідно замінювати щодня, кухонні дошки бажано використовувати окремо для сирих та готових продуктів, після використання відразу їх мити вручну гарячою водою з засобом для миття посуду, бажано обдати окропом, після чого залишити в  вертикальному положенні, не обтираючи  до повного висихання;

-при пранні білизни та рушників для знищення мікробів необхідна температура не нижче 60 градусів або прання з засобами, які мають відбілючі компоненти на основі кисню;

– у туалеті перед тим як включити змив необхідно закривати кришку унітазу. Відкрита кришка – це привітливо розкриті ворота для бактерій.

Таким чином, не треба жити у бруді, намагайтеся забезпечити собі контакт з корисними бактеріями, ретельно слідкуйте щоб шкідливих мікробів в оселі не було.

Стаття створена за матеріалами сайту https:www.com/russian/science/2015/151201_vert_fut_too_clean