Як покращити та зберегти гарний зір

Очі – це не тільки дзеркало душі, але і важливий орган, за допомогою якого людина може бачити навколишній світ.

На жаль, з віком зір людини має властивість погіршуватися. Особливо це актуально зараз, під час глобальної комп’ютеризації. Очі постійно знаходяться під тиском, в результаті – бачать гірше. Лікарі-офтальмологи відзначають, що з кожним роком звернень за медичною допомогою стає все більше, тому варто задуматися, як уберегти свої очі і навіть покращити гостроту зору. Якщо дотримуватися де-яких рекомендацій фахівців, то зір можна зберегти.

Основна небезпека для очей – це яскравий монітор. Щодня ви проводите за ним близько 8 годин, через що очі відчувають серйозне перевантаження. Яскравість екрану має бути приблизно такою, як і яскравість освітлення в приміщенні. Не рекомендується сидіти спиною до вікна. У такому випадку денне світло буде падати на дисплей і відбиватися, що дуже погано для очей. Якщо ж вам все-таки доводиться сидіти спиною до вікна, то використовуйте жалюзі або штори для обмеження доступу денного світла.

Для здоров’я очей, і не тільки, дуже важливо стежити за рівною поставою. Коли спина рівна, то кров легше надходить в зоровий центр головного мозку, що дозволяє очам не напружуватися. Встановлювати монітор потрібно на відстані приблизно 50-70 см від очей. Погляд на дисплей повинен бути зверху, тому екран монітора повинен бути на 8-10 сантиметрів нижче рівня очей. Робочий стілець повинен бути з міцними підлокітниками і спеціальним виступом на спинці, що дозволяє рівно тримати спину.

Для того щоб мінімізувати негативний вплив від комп’ютера, використовуйте захисні комп’ютерні окуляри, які призначені спеціально для роботи за комп’ютером. Їх розробили вчені-офтальмологи для захисту очей від ультрафіолетового і фіолетово-синього спектрів світла, які є найбільш агресивними для очей. Комп’ютерні окуляри дозволять підвищити контрастність і чіткість зображення, а також сприяють відновленню клітин ока.

Для здорового зору дуже важливо забезпечити організм потрібними вітамінами, мікроелементами та іншими біологічно активними речовинами. У першу чергу подбайте про надходження з їжею бета-каротину, вітаміну В2, а також мікроелементів – цинку і селену. Дуже корисні для очей лютеїн і антоціани, що містяться в чорниці. Багато лютеїну міститься в шпинаті, яєчному жовтку, солодкому перці, селері і ківі. Антоціани, що містяться в чорниці, надають могутню антиоксидантну дію. Ці речовини захищають організм від дії вільних радикалів. Крім того, антоціани прискорюють процес оновлення клітин сітківки й забезпечують нормальне кровопостачання очного яблука.

Очі, як і інші частини тіла, потребують зарядки. Під час робочого дня постарайтеся хоча б 3-4 рази проробити нескладну гімнастику для очей. Можна виконувати кругові рухи очима, а також повороти очима направо і наліво. Для досягнення позитивного ефекту необхідно виконувати вправи по 10 разів в кожну сторону, також дуже корисно дивитися вдалину. Як можна частіше вставайте зі стільця і визирайте у вікно. Дуже корисні часті моргання, це стимулює вироблення слізної рідини.

Слідуйте цим простим порадам і Ви збережете свій зір на довгі роки. Адже наш зір, як і здоров’я в цілому – це найважливіша коштовність у світі, яка залежить насамперед від того, як ми її будемо берегти.