Як піклуватися про свій зір

Сьогодні Всесвітній день зору. Не забувайте піклуватися про здоров’я своїх очей. Ми підготували кілька практичних порад, які допоможуть вам подбати про свій зір.

Проходьте профілактичні огляди у лікаря. По-перше, це допоможе впевнитися, що ваш зір не погіршується. По-друге, чимало захворювань зору, наприклад, глаукома, діабетична ретинопатія (пошкодження сітківки ока внаслідок цукрового діабету) можуть не мати симптомів на перших порах. Виявити ці небезпечні для вашого зору захворювання можна під час профілактичного огляду.

Харчуйтеся правильно. Те, що ви їсте, впливає на ваш зір. Ви, напевно, чули про користь моркви для очей. Але не лише моркви – харчування багате фруктами і овочами допоможе вам вберегти здоровий зір якнайдовше. Дослідники також радять вживати рибу, багату омега-3 жирами.

Слідкуйте за вагою. Надмірна вага чи ожиріння підвищують ризики розвитку діабету та інших хронічних захворювань, що в свою чергу може призвести до захворювань очей чи втрати зору.

Не забувайте про сонцезахисні окуляри. В сонячні дня не забувайте одягати окуляри – вони захищатимуть ваші очі від ультрафіолетового проміння. При виборі окулярів, обов’язково звертайте увагу на якість оптичної системи. На лінзах повинне бути маркування, що свідчить про рівень захисту очей від УФ-променів. Сонцезахисні окуляри найкраще купувати у спеціалізованих магазинах та після консультації з лікарем.

Не куріть. Куріння таке ж шкідливе для ваших очей, як і для всього тіла. Є дослідження, які встановлюють зв’язок куріння із розвитком катаракти чи пошкодженням зорового нерва, які можуть призвести до втрати зору.

Давайте очам відпочинок. Якщо ви проводите багато часу за комп’ютером або довгий час концентруєтеся на чомусь одному, ваші очі втомлюються. Пропонуємо вправу 20-20-20: кожні 20 хвилин переводьте погляд на 20 метрів вдалину на 20 секунд. Ця коротка вправа допоможе зменшити напругу очей.

Пам’ятайте правила гігієни при використанні контактних лінз. Щоб уникнути ризику інфекції, завжди ретельно мийте руки перед тим, як одягати чи знімати свої контактні лінзи.

Інфографіка

Джерело https://www.cdc.gov/visionhealth/risk/tips.htm

Інформація з сайту Центру громадського здоров’я