28 липня відзначається міжнародна подія присвячена проблемам гепатиту

Ця дата – нагадування всьому людству про глобальну проблему поширення такого важкого захворювання, як гепатит.

Про те, що гепатит є однією з актуальних медичних і соціальних проблем свідчать наступні факти: близько 2 мільйонів щорічних смертельних випадків обумовлені вірусними гепатитами, кожна третя людина у світі інфікована вірусом гепатиту В, а кожний дванадцятий живе з хронічної формою гепатиту В та С.

Гепатит – це запалення печінки, як правило вірусного походження. Існує 5 основних вірусів гепатитів: А, В, С, Д і Е, єдиним джерелом інфекції яких є хвора людина або вірусоносій.

Найпоширеніший та найменш шкідливий – гепатит А. Основні шляхи   передачі – харчовий, водний, контактно-побутовий.

Вірусні гепатити В, С, Д відносяться до інфекцій які передаються при переливанні донорської крові та її препаратів, різноманітних втручаннях з пошкодженням цілісності шкіри. Можливе зараження статевим шляхом, під час пологів від матері до дитини.

Широке розповсюдження  та висока хронізація цих інфекційних захворювань визначають необхідність кожному з громадян осмислити свою поведінку для убезпечення від ризиків серйозних наслідків.

Для прискорення подолання вірусних гепатитів Всесвітня організація охорони здоров’я

розробила Глобальну Стратегію сектору охорони здоров’я на 2016 -2021 роки «На шляху до ліквідації вірусних гепатитів» ключовими цілями якої є:

– скорочення нових випадків хронічного гепатиту В та С;

– скорочення кількості смертей.

Досягнення зазначених цілей передбачено шляхом:

  • підвищення рівня охоплення дітей щепленнями проти вірусного гепатиту В (ВГВ);
  • попередження передачі гепатиту В від матері до дитини, що включає охоплення вакцинацією, дородове тестування та використання противірусних препаратів у вагітних жінок з вірусним гепатитом В;
  • забезпечення безпеки донорської крові та її компонентів, ін’єкцій та хірургічних втручань;
  • розширення доступу до ефективних методів діагностики та лікування вірусних гепатитів В та С.